Wiosna i lato to najprzyjemniejsze pory roku, szczególnie jeśli chodzi o Jakie sukienki na lato?szaleństwo strojów. Kiedy pierwsze promienie słońca obiegną ziemię, kobiety ruszają na podbój centrów handlowych. W końcu wiosna i lato, to nareszcie pory roku, w których można zrzucić puchowe kurtki i płaszcze, zastępując je zwiewnymi sukienkami.

Wiosna

Jeszcze nie upalnie, ale już nie mroźnie – idealny czas na sukienkę, która podkreśli kobiecość swojej właścicielki oraz wprowadzi do ciężkiej, zimowej garderoby, powiew lekkości i wolności.

Co modnego w tym sezonie? Otóż królować będzie moda nawiązująca do lat 70. ostatniego stulecia. Na ulicach będzie można ponownie ujrzeć rozmaitość kształtów i kolorów kreacji, przywodzących na myśl szaleństwo i całkowitą swobodę (w końcu lata 70. to okres należący do ruchów hipisowskich). Panie będą mogły dowolnie dobierać stroje, dzięki czemu na ustach każdej kobiety widnieć będzie niepowtarzalny uśmiech.

Długie, proste sukienki koszulowe, przywodzące na myśl tuniki, falbaniaste miniówki i sukienki o asymetrycznych kształtach – to tylko kilka propozycji, wśród których będzie można wybierać.

Lato

Najgorętsza pora roku zobowiązuje – mocno wycięte sukienki, minispódniczki, zwiewne suknie w stylu boho. Kwieciste wzory, marynarskie granaty i paski, a do tego wszystkiego buty na wysokiej, kolorowej koturnie (najlepiej jeszcze bogato zdobionej, np. sznurkami i innymi formami przestrzennymi).

Latem dozwolone jest więcej. Tutaj, w upale około 35 stopni, każdy będzie marzył o świeżości i łagodnym powiewie wiatru. Właśnie dlatego nikt nie skrytykuje dziewczyn, które w półprzezroczystych sukienkach boho będą „maszerowały” przez miasto. Wszystko, co będzie przywodziło na myśl odświeżenie będzie wręcz mile widziane.

Sukienki na lato niewiele będą różniły się od sukienek na wiosnę – jedynym wyjątkiem będzie materiał, z którego szyte będą kreacje (krój, a przede wszystkim kolory pozostaną bez zmian).

Najmodniejsze kolory tego lata? Z pewnością niezastąpiona biel (świeżość) i czerń (elegancja), ale również „mieszanki wybuchowe”, m.in.: pomarańcz i granat, zieleń i żółć – czyli wszystko co przywodzi na myśl budzącą się do życia naturę oraz kwitnące szaleństwo.