Młodzieżowe sukienki koktajlowe to tak naprawdę sukienki, które można nosićElegancka sukienka koktajlowa na każdą okazję, poczynając od wyjścia na randkę, poprzez spacer z psem, a kończąc na weselu czy wizycie w kościele. Sukienki koktajlowe to niezwykle uniwersalne kreacje o ściśle określonej długości, wahającej się od połowy ud do kolan (zwykle bezramiączek).

Sukienki koktajlowe posiadają dwa główne fasony: prosty i kloszowany.

Sukienki koktajlowe proste

Tego typu sukienki mają przede wszystkim podkreślać kobiecą sylwetkę. Są zwykle krótkie, a dodatkowo odsłaniają ramiona i dekolt. W sukience o takim kroju, każda kobieta poczuje się seksownie. Trzeba jednak pamiętać, że aby założyć taką sukienkę, trzeba mieć nienaganną figurę, bowiem taki krój jest w stanie ujawnić wszelkie niedociągnięcia natury (a tego żadna z dziewczyn z pewnością by nie chciała).

Sukienki koktajlowe kloszowane

W odróżnieniu do sukienek prostych, sukienki kloszowane sięgają zwykle kolan, a ich głównym celem nie jest podkreślenie kobiecości, ale sprawienie, aby ich właścicielka wyglądała świeżo i lekko. Taki krój sprawi, że na przyjęcie wkradnie się element bajkowości. Dzięki kloszowanemu dołowi, tego typu sukienki będą idealne dla dziewczyn, które martwią się brakiem „wcięcia w talii”, a także dla tych, które chcą ukryć grube uda.

Biała sukienka koktajlowa z koronkiJako że w tym sezonie moda nawiązywać będzie do szalonych lat 70. (a nierzadko i do 60.), kloszowane sukienki koktajlowe będzie można spotkać również w sytuacjach codziennych: w szkołach, pracy, na zakupach, itp. Jakie kolory? Z pewnością szalone wzory, nadruki kwiatowe i groszki – prawdziwe szaleństwo groszków.

Jakie buty do sukienki koktajlowej? Tak naprawdę buty i dodatki mogą sprawić, że sukienka, którą dana dziewczyna na godzien zakłada do pracy, zmieni się w elegancka kreację wieczorową lub szaloną sukienkę, idealną na spotkanie z przyjaciółmi. Co ciekawe, sukienki koktajlowe to również idealne kreacje na bal studniówkowy – dzięki odpowiednim dodatkom mogą być eleganckie i jednocześnie dziewczęce, czyli dwie podstawowe cechy, które pragnie osiągnąć każda młoda kobieta, która wybiera się na studniówkę.