Eleganckie, wieczorne przyjęcia to imprezy głównie przywodzące na Rozkloszowana czerowna sukienkamyśl dystyngowane damy w średnim wieku w długich, powłóczystych kreacjach w ciemnych kolorach. Młodzi spędzają swój czas inaczej, wychodzą do dyskotek lub klubów, gdzie mogą bawić się do białego świtu. Czasem zdarzają się jednak specjalne okazje, które wymagają specjalnego stroju, mowa tu np. o przyjęciach zaręczynowym, weselach czy sylwestrach. Co wtedy na siebie włożyć?

Młodzieżowe sukienki wieczorowe znacznie różnią się od tradycyjnych sukienek wieczorowych. Jakie są różnice? Otóż przede wszystkim kolory: prawdziwe szaleństwo kolorów – tak można krótko scharakteryzować młodzieżowe sukienki na wieczór. Tutaj nie trzeba ściśle trzymać się sztywnej etykiety – dozwolona jest pewna doza oryginalności. Mimo wszystko sukienki powinny być jednokolorowe lub ewentualnie z delikatnym wzorem (odpadają tu właściwie wszystkie afrykańskie wzory – panterki, zebry czy gepardzie cętki – bardzo modne w nadchodzącym sezonie). Podczas wyboru sukienki trzeba pamiętać, że powinna być ona jednocześnie elegancka i dziewczęca. Taki podwójny efekt można uzyskać kupując sukienkę kloszowaną lub tzw. bombkę. Sukienki bombki są niezwykle popularne szczególnie na weselach. Niestety ten krój wymaga specjalnych warunków – powinny je nosić jedynie szczupłe dziewczyny o nienagannej sylwetce (w innym wypadku sukienka po prostu pogrubia).

Niebieska suknia wieczorowaCzy wieczorowe sukienki dla młodzieży powinny być długie? Jest to dość trudne pytanie, ponieważ w dzisiejszych czasach modne są raczej minisukienki, których na eleganckich przyjęciach powinno się jednak unikać – są bowiem zbyt wyzywające. Co innego, jeśli dziewczyna wybiera się na szaloną imprezę w dyskotece – tam krótkie sukienki są bardzo popularne. Na elegancki wieczór lepiej jest wybrać sukienkę średniej długości, ponieważ dodaje ona dziewczęcego uroku, szczególnie jeśli jest to kloszowana sukienka do kolan.

Najważniejsze, żeby sukienka nie odbierała dziewczynie jej młodzieńczego uroku, za którym wkrótce zatęskni…